23 tetor, 2017 – Të enjten do të luhet ndeshjet e javës së 10-të në Ligën e Dytë në të dyja grupet si dhe në Superligën e juniorëve.
 
Liga e Dytë
Grupi A – Java e 10-të
E enjte, 26 tetor, në orën 13:00
Përparimi – Ujvara Malishevë
Besa – Dardanët
Behari – Ratkoci
Dushkaja – Lugu i Baranit
Rilindja e Kosovës – Opoja
Leshani – Dukagjini
Dejni – Dardania
Istogu – Gryka
Deçani – Luftëtari
Grupi B  – Java e 10-të
E enjte, 26 tetor, në orën 13:00
Rinia – Galaksia
Çeliku – Dardana
Kastrioti – Tefik Çanga
Vëllazëria – Vjosa
Drenoci – Ulpiana
Bashkimi (Gj) – Lepenci
Xërxa – Sharri
Minatori – Arbëria
Superliga Juniorët – Java e 10-të
E enjte, 26 tetor, në orën 11:00
Vëllaznimi – Vushtrria
Prishtina – Flamurtari
Trepça’89 – KEK-u
Ramiz Sadiku – Besa
2 Korriku – Liria
Fushë Kosova – Feronikeli
Gjilani – Llapi
Gjakova – Drita