6 nëntor, 2017 – Të enjten do të zhvillohen ndeshjet e javës së 13-të në Ligën e Dytë në të dyja grupet si dhe ndeshjet e javës së 13-të në Superligën e juniorëve.
Liga e Dytë
Grupi A, e enjte në orën 13:00
Lugu i Baranit – Deçani
Ratkoci – Opoja
Dardanët – Rilindja e Kosovës
Ujvara e Malishevës – Dushkaja
Gryka – Behari
Dardania – Besa
Dukagjini – Përparimi
Luftëtari – Istogu
Grupi B, e enjte në orën 13:00
Vjosa – Minatori
Tefik Çanga – Ulpiana
Dardania – Drenoci
Galaksia – Vëllazëria
Sharri – Kastrioti
Lepenci – Çeliku
Arbëria – Rinia
Bashkimi – Xërxa
Superliga – Juniorët, e enjte në orën 11:00
Besa – Gjakova
KEK-u – Liria
Flamurtari – 2 Korriku
Vushtrria – Ramiz Sadiku
Llapi – Trepça’89
Feronikeli – Prishtina
Drita – Vëllaznimi
Fushë Kosova – Gjilani