29 mars 2022 – Komisioni i Garave ka vendosur që shorti për  gjysmëfinale të Kupës së Kosovës të mbahet të enjten (më 31 mars). Tërheqja e shortit bëhet në selinë e FFK-së, në orën 13:00. Në këtë rreth të garave marrin pjesë katër skuadra: Drita, Prishtina, Llapi dhe Ramiz Sadiku.