perfaqesuesja1-u1515 tetor, 2016 – Pas grumbullimit në Gjermani ku ishin të ftuar kryesisht lojtarët që luajnë në klubet gjermane, trajnerët e Përfaqësueses U-15, Gazmend Haliti dhe Isa Sadriu do ta mbajnë grumbullimin e radhës në Obiliq, me futbollistët që janë pjesë e klubeve dhe shkollave të futbollit në Kosovë. Ky grumbullim do të mbahet, të martën, më 18 tetor, në stadiumin “Agron Rama”, me fillim në orën 10:30, e ku të ftuar janë 22 futbollistë.

Lista e futbollistëve të ftuar U15 (V.L.2002)

1.Butrit Bulliqi –  2 Korriku

2.Miftar Miftari.- Trepça 89

3.Milot Avdyli – Sh.F.Kurda

4.Laurat Avdyli –  SH.F.Kurda

5.Valon Azemi  -Sh.F.Kurda

6.Oltion Bilalli  – Besëlidhja 

7.Blendi Çelaj   -Besa (P)

8.Hajdin Salihu  -Sh.F.Kurda

9.Veton Tusha    -Arsenal

10.Albin Stublla – Sh.F.Kurda

11.Erion Beqiraj – Banja Pejë

12.Olti Sveçla – Flamurtari

13.Gentian Gashi –  FC Prishtina

14.Edison Neziri-Arsenal

15.Erdin Dushi – El.Cla.Vushtrri

16.Gentris Leci –  Fc Prishtina 

17.Blend Istogu -Fushë Kosova

18.Emir Abazi –   Liria (Pz)

19.Leart Kërqeli -Besëlidhja 

20.Jon Krajkova.-  FC Prishtina 

21.Ron Raqi -R.Sadiku

22.Rinor Isufi -Shkëndia Gjilan

Trajnerë:

Gazmend Haliti/Isa Sadriu