kosova-u16stervitje16 tetor, 2016 – Përfaqësuesja U-17 do ta mbajë grumbullimin e radhës të mërkurën, më 19 tetor, në orën 10:30 në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë. Për këtë grumbullim stafi i trajnerëve, Besnik Kollari, Fadil Berisha dhe Bahri Berisha do të punojnë me 27 futbollistë.
 
Lista e futbollistëve të ftuar U-17, viti i lindjes 2000
1.Flamur Gashi              KF Liria Prizren
2.Laurit Behluli              Fc Prishitina
3.Rinor Azemi                Shf. M.Kurda
4.Floret Ruhani             Fc Wiehl Gjermani
5.Albin Kapra                 KF 2 Korriku
6.Agon Azemi                KF Flamurtari
7.Art Maloku                 KF Gjakova
8.Albion Pllana              KF Trepça 89

  1. Erblin Ibrahimi Fc Glattbrugg Zvicër

10.Jon Hamza               KF 2 Korriku
11.Bernard Kastrati      KF Gjakova
12.Leonat Vitija            KF KEK-u
13.Altrin Pajaziti          Fc Koln Gjermani
14.Kushtrim Kasumaj  Fc Zurich Zvicerr
15.Malsor Ajeti            KF Hajvalia
16.Mikson Memaj      FC Gjakova
17.Ramush Ramadani  FC Prishtina
18.Jon Sekiraqa             FC Prishtina
19.Jon Bajgoraj            KF KEK-u
20.Gzim Neziri            Shf Shkendija Gjilan
21.Albinot Kozmaqi    KF Flamurtari
22.Euron Leci              Sh.k.f . Loro Boriqi
23.Leart Tolaj              Shf Ardhmeria Pej
24.Riza Zhdrella   Fc  Prishtina
25.Egzon Statovci  Fc Prishtina
26.Bleon Tupella   KF Trepqa 89
27.Shpetim Maloku  KF Beslidhja
Stafi i trajnerëve: Besnik Kollari, Fadil Berisha , Bahri Berisha