kupadigitalb17 nëntor, 2016 – Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e rrethit të tretë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, të cilat ishin paraparë të zhvillohen më 9 nëntor, por u shtyn për shkak të reshjeve të mëdha të shiut. Në këtë rreth janë të përfshira skuadrat e Ligës së Parë dhe skuadrat e Ligës së Dytë, të cilët kanë kaluar me sukses dy rrethet e para.
 
Digitalb Kupa e Kosovës – rrethi i tretë
E mërkurë, 23.11.2016 në orën 13.00
Flamurtari – Australia
L.Mustafa, J.Musolli, A.Latifi
Arbëria – Lugu i Baranit
A.Halilaj, F.Kiqina, A.Bucolli
Vushtrria – Vllaznia (P)
I.Ceroviku, R.Hyseni, B.Ismajli
KEK-u – Ulpiana
L.Fejza, O.Krasniqi, B.Jashari
Lepenci – Vellaznimi
A.Shala, L.Selmani, G.Hyseni
2 Korriku – Istogu
N.Rraci, V.Hyseni, B.Berisha
Fushë Kosova – Dukagjini
B.Batalli, D.Muriqi, A.Peshteri
Bashkimi (K) – Besa Irzniq
F.Dogani, P.Burrniku, Q.Vata