llamkos-hajvalia1Sot është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së pare të Kosovës në futboll. Superliga nis të premten më 26 shtator, me ndeshjen Drita – Hajvalia, për të vazhduar të shtunën me ndeshjet Llamkos Kosova – Trepça ’89 dhe Drenica – Istogu, ndërkohë që të dielën zhvillohen tri ndeshjet e fundit.
 
 
Raiffeisen Superliga: Java e 7-të me datat: 26/27/28/ .09.2014. në ora 15.00.

DRITA – HAJVALIA………………….…SSK
Ilir Shuleta, Fatmir Abrashi, Artan Latifi, Liridon Hasani
e shtunë :
LLAMKOS KOSOVA – TREPÇA-89………SSK
Besfort Kosumi, Alban Ejupi, Driton Preniqi, Burim Jahmurataj
DRENICA – ISTOGU
Tefik Maloku, Benon Këpuska, Visar Kelmendi, Besnik Batalli
E diel:
VËLLAZNIMI – FERONIKELI………….SSK
Artan Tahiri, Jakup Musolli, Mirsad Qehaja, Bajram Gashi
TREPÇA – PRISHTINA
Hajriz Hajdari, Bujar Selimaj, Fatmir Sekiraqa, Gramos Shala
FERIZAJ – BESA
Genc Nuza, Lumturie Muhadri, Gëzim Mehmeti, Besnik Sejdiu
LIGA E 1-rë:Java (6-të)-me daten- 20/21.09.2014- ora 15.00.
E shtunë:
LIRIA -GJILANI
Nazmi Raci, Erdoan Baliqi, Ramadan Hyseni
LLAPI – 2KORRIKU
Fatmir Tahiri, Besnik Morina, Florim Jakupi
BALLKANI -RAMIZ-SADIKU
Labinot Fejza, Lon Gegaj, Bujar Haradinaj
FLAMURTARI -VLLAZNIA (P)
Isak Ceroviku, Selman Reqica, Berat Berisha
DEÇANI – LEPENCI. ….Ndeshja Zhvillohet ne Gjakove
Leotrim Mustafa, Jakup Gashi, Deli Muriqi
E diel:
RAHOVECI – DUKAGJINI
Eroll Jonuzi, Besnik Bunjaku, Hasan Llallo
KOSOVA (P)- KEK-u
Shpetim Murtezi, Hivzi Osmani, Ernest Kume
FUSHË-KOSOVA- ULPIANA.
Alban Shala, Fatlum Jashari, Fatmir Kiqina

 
LIGA E 2-të,  GRUPI A, Java e (3-të) në ora 15.00.
E SHTUNË:
DRINI – RILINDJA E KOSOVES
 
E DIEL:
ARTAKOLLI – ILIRIA
OPOJA – LUFTËTARI
LESHANI – VICIANUMI
BESA – BEHARI
LUGU I BARANIT -MINATORI
 
LIGA E 2-të, GRUPI B, Java e (3-të) në ora 15.00.
E DIEL:
VITIA – TEFIK ÇANGA
KAOLINI – BASHKIMI
RINIA –BESËLIDHJA
ARDHMËRIA – 18KORRIKU – u shty
 
E HËNË
GALAKSIA – VJOSA
KASTRIOTI -KAMENICA
 
SUPERLIGA JUNIORËT, Java e 4-t, në ora 11.00
E shtunë
FERIZAJ – FERONIKELI
RILINDJA – TREPÇA 89
 
E diel
KOSOVA (V) – VËLLAZNIMI
DRENICA – PRISHTINA
KEK-u -DRITA
2 KORIKU-BESA
FLAMURTARI -R-SADIKU
 
E hënë
BARDHI- LLAPI (PS – për çdo ndryshim u informojmë me kohë)
 
LIGA E 1-rë JUNIORËT, Java 2-të, në ora 11.00
E shtunë
GJAKOVA – LIRIA
GJILANI -HAJVALIA
TREPÇA – ISTOGU