15 mars, 2017 – Të  premten, më 17 mars, në orën 10:00, do të bëhet tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës. Ndërkohë, sot do të zhvillohen tri ndeshje çerekfinale ku takohen: Besa – Prishtina, Drenica-Ferizaj dhe Llapi-Liria, derisa nesër zhvillohet ndeshja Trepça-Trepça’89.