raiffeisensuperliga1Me kërkesë të kompanisë televizive “Digitalb”, e cila e ka të drejtën ekskluzive për transmetimin e ndeshjeve të Raiffeisen Superligës, Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës ka përcaktuar orarin e ndeshjeve për javën e 12 dhe të 13.
Raiffeisen Superliga, java e 12-të:
E premte, 25.10.2013 nga ora 15.00
Ferizaj-Prishtina………………………………….SSK1
E shtunë, 26.10.2013 nga ora 15.00
Llamkos Kosova-Trepça………………………. SSK1
Fushë Kosova-Hysi
Drenica-Hajvalia
E diel, 26.10.2013 nga ora 15.00:
Besa-Drita
Trepça ‘89 – Feronikeli…………………………..SSK1
Raiffeisen SUPERLIGA, java e 13-të:
E martë, 29.10.2013 nga ora 14.00:
Hysi – Ferizaj………………………………………. SSK1
E mërkurë, 30.10.2013 nga ora 14.00
Llamkos Kosova – Trepça ‘89………………….. SSK1
Drita – Fushë Kosova
Trepça – Drenica
Hajvalia – Besa
E enjte, 31.10.2013 nga ora 14.00
Prishtina – Feronikeli…………………………………… SSK1
Liga e Parë, java e 11-të:
E shtunë 26.10.2013 nga ora 14.00
Liria – Lepenci
Llapi – Ballkani
Ulpiana-Dukagjini
Ramiz Sadiku-Kosova (P)
Deçani-Flamurtari
E diel, 27.10.2013 nga ora 14.00
Gjilani-Istogu
Vëllaznimi-Rilindja
2 Korriku-KEK-u
Liga e Parë, Java e 12-të
E mërkurë, 30.10.2013 nga ora 14.00:
Dukagjini-Liria
Istogu-Llapi
KEK-u-Gjilani
Ballkani-Deçani
Lepenci-Vëllaznimi
Ramiz Sadiku-2 Korriku
Flamurtari-Ulpiana
E enjte, 31.10.2013 nga ora 14.00:
Kosova (P)-Rilindja