ffk-llogofinJanë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë. Në elitë kjo javë nis me ndeshjen Ferizaj-Hajvalia, që zhvillohet të premten, e që do të gjykohet nga Kreshnik Vula.
 
Raiffeisen Superliga
Java 24-t
E premte 24.04.2015
Ferizaj – Hajvalia……………………………SSK    Ora 14.00
K.Vula .B.Kepuska.  S.Haziri.T .Maloku
 
 
E shtunë 25.04.2015
Vëllaznimi – Feronikeli…………………….SSK   Ora 13.30
B.Jahmurataj. E.Baliqi. B.Rama. G.Shala
 
Istogu – Prishtina…………………………..Ora 14.00
B.Kosumi. S.Berisha. F.Sekiraqa. H.Hajdari
 
 
E diel 26.04.2015
Drita – Besa………………………………..SSK     Ora 13.30
S.Isufi. A.Latifi. G.Mehmeti. I.Ceroviku.
 
Trepça – Trepça-89……………………… Ora 14.00
B.Gashi. D.Preniqi. M.Berisha. F.Tahiri
Kosova (V) – Drenica…………………….Ora 14.00
G.Nuza. F.Jakupi. I.Kabashi. N.Rraci
Raiffeisen Superliga: Java e 25-të zhvillohet në mesjave:29/30.04 (e mërkurë, e enjte)
 
 
 
Liga e Parë
Java e 22-të
E shtunë
Flamurtari – Ramiz Sadiku
E.Jonuzi. J.Gashi. Q.Vata
Ballkani – KEK-u
F.Dogani. A.Rexhepi. N.Bajrami.
Fushë Kosova -2 Korriku
L.Hasani. H.Llallo. A.Bucolli
E diel
Llapi – Lepenci
A.Shala. B.Haradinaj. Q.Maxhuni
Liria – Dukagjini
E.Zasella. F.Abrashi.E.Bicaj
Rahoveci – Vllaznia (P)
B.Sejdiu. N.Hysenaj. D.Muriqi
Deçani – Gjilani  (ndeshja zhvillohet në Gjakovë)
B.Batalli. V.Kelmendi. S.Reqica
E hënë  27.04.2015
Kosova (P)- Ulpiana (ndeshja zhvillohet në stadiumin e Flamurtarit në orën 13:00)
Sh.Murtezi. A.Sadiku. F.Kiqina