liga1
Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe i ndeshjeve të javës së 15-të (të fundit të stinorit vjeshtor) në Ligën e parë.
 
 
 
 
Raiffeisen SUPERLIGA, java e 16-të:
E premte, 15.11.2013 nga ora 13.00
Fushë Kosova – Llamkos Kosova,…………….SSK1
E shtunë, 16.11.2013 nga ora 13.00
Prishtina – Drita,………………………………….SSK1
E diel, 17.11.2013 nga ora 13.00
Besa-Drenica
Trepça ‘89 – Hysi…………………………………. SSK1
Feronikeli – Hajvalia
Liga e parë, java e 15-të (e fundit për stinorin vjeshtor):
E shtunë, 16.11.2013 nga ora 13.00:
Liria-Istogu
Llapi-2 Korriku
Ulpiana-KEK-u
Rilindja-Flamurtari
Deçani-Ramiz Sadiku
E diel, 17.11.2013 nga ora 13.00:
Gjilani-Kosova (P)
Vëllaznimi-Ballkani
Lepenci-Dukagjini