Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Kjo javë në garat e elitës nis, të premten, me ndeshjen ndërmjet Feronikelit, që kryeson renditjen dhe Istogut.
 
Raiffeisen Superliga : Java e 13-të Ora 13.00
e premte: Ora 13.00
Feronikeli – Istogu………………………….SSK
(Ilir Shuleta, Lumturie Muhadri, Gëzim Mehmeti, Besfort Kosumi)
e shtune: Ora 13.00
Ferizaj – Trepça89………………………….SSK
(Hajriz Hajdari, Driton Preniqi, Mirsad Qehaja, Bajram Gashi)
Prishtina – Besa…………………………….RTK
(Tefik Maloku, Besnik Morina, Kujtim Bajrami, Mentor Baliu)
 
e diel: Ora 13.00
Llamkos Kosova – Hajvalia………………………SSK
(Idriz Kelmendi, Safet Berisha, Meriton Berisha, Isak Ceroviku)
Trepça – Drenica
(Genc Nuza, Artan Latifi, Bekim Rama, Mervan Bejtullahu)
Vëllaznimi – Drita
(Nazmi Rraci, Bujar Selimaj, Visar Kelmendi, Liridon Hasani)
 
Liga e 1-rë Java e 12-të Ora 13.00
e shtune: Ora 13.00
KEK-u – Upliana
(Radovan Markoviç ,Arif Potoku, Xhelal Sejdiu)
Ballkani – Dukagjini
(Leotrim Mustafa, Jakup Gashi, Pashtrik Burrniku)
R-Sadiku – 2 Korriku
(Burim Jahmurataj, Jakup Musolli, Selami Haziri)
 
e diel: Ora 13.00
Flamurtari – Gjilani
(Kreshnik Vula, Benon Kepuska,Lon Gegaj)
Rahoveci – Llapi
(Besnik Batalli, Selman Reqica,Albion Bucolli)
F-Kosova – Deçani
(Arben Halilaj, Nuhi Hysenaj,Fatmir Kiqina)
Vllaznia (P) – Lepenci
(Fatmir Tahiri, Hysni Ademi, Berat Berisha)
Kosova (P) – Liria (Ndeshja luhet ne stadium te R-Sadikut)
(Selim Jusufi, Erduan Baliqi, Ramadan Hyseni)