ffk-llogofinËshtë caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë
 
Raiffeisen Superliga Java e 21 : Ora13.00
E shtunë  04.04.2015
Drenica – Feronikeli    ( K.Vula.B.Kepuska. I.Kabashi. B.Batalli)
Trepça – Vellaznimi    (I.Shuleta. L.Muhadri. S.Haziri.M.Bejtullahu)

E diel         05.04.2015
Istogu – Trepça -89       (B.Gashi. B.Selimaj. F.Berisha. B.Kosumi)
Hajvalia – Besa            (A.Tahiri. A.Ejupi. M.Berisha. G.Nuza)
Ferizaj – Kosova (V)     (I.Kelmendi. A.Latifi. B.Rama. N.Rraci)
Drita – Prishtina           (G.Shala. J.Musolli. F.Sekiraqa. M. Baliu)
Liga e Parë : Java e 19-të Ora 13.00
E shtunë      04.04.2015
Gjilani – Rahoveci       (L.Hasani. N.Bala. H.Rrahmani)
KEK-u – Llapi             ( L.Fejza. A.Peshteri. A.Rexhepi)
Ulpiana – Deçani        ( B.Bunjaku. A.Sadiku. F.Jashari)
2 Korriku – Liria         ( S.Isufi. F.Abrashi. R.Hyseni)
Ramiz Sadiku – Fushë Kosova  ( Sh.Murtezi. H.Llalo. Q.Vata)
Flamurtari – Ballkani   (B.Sejdiu. N.Bajrami. A.Jupolli)
E diel      05.04.2015
Vllaznia (P) – Kosova (P)  ( I.Ceroviku. H.Ademi. F.Kiqina)
E hënë        06.04.2015
Ferizaj: Lepenci – Dukagjini        (E.Zasella. B.Haradinaj. E.Kume)