raiffeisensuperliga1Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 28-të:
E SHTUNË,03.05.2014 nga ora 15.00
Drita-Prishtina
Fushë Kosova-Llamkos Kosova
Feronikeli-Hajvalia
 
E DIEL, 04.05.2014 nga ora 15.00
Besa-Drenica
Trepça-Trepça ‘89
Ferizaj pushon
 
LIGA E PARË, Java e 25-të:
E SHTUNË, 03.05.2014 nga ora 16.00
Liria-Rilindja
Ulpiana-Lepenci
Ramiz Sadiku-KEK-u
2 Korriku-Istogu
Deçani-Dukagjini
 
E DIEL, 04.05.2014 nga ora 16.00
Gjilani-Ballkani
Vëllaznimi-Kosova (P)
Llapi-Flamurtari