johnjohn
Photo by: prishtinafc.com

17 tetor, 2016 – Renditja e golashënuesve në Vala Superligë ka pësuar ndryshime pas ndeshjeve të javës së 9-të. Tashmë renditjen e kryesojnë tre futbollistë me nga 7 gola. Janë këta sulmuesi nigerian i Trepçës’89, Oto John John, i cili me dy golat e tij e ndihmoi skuadrën në fitoren kundër Prishtinës, si dhe mesfushori i  Besës, Qemail Elshani dhe sulmuesi i Drenicës, Granit Arifaj, të dy këta futbollistë këtë javë nuk e gjetën rrugën e golit.
[wpse_top_scorers competition=”12889″ limit=10]