trepca89-prishtinaSkuadra e Trepçës ’89 ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në duel me skuadrën kampione në fuqi, Prishtinën, me rezultat 3:1, në kuadër të javës së 24-t në Raiffeisen  Superligë.
Skuadra e Prishtinës edhe në këtë ndeshje pati paraqitje të dobët, duke mos arritur të këndellet nga seria e rezultateve të dobëta.
Golat për Trepçën’89 i shënuan, Shpëtim Idrizi, Labinot Jetullahu dhe Blerand Kurtishaj, kurse golin e vetëm për Prishtinën e shënoi  Azem Ahmeti.

Raiffeisen Superliga

E shtunë
Fushë Kosova-Besa         2-1
Feronikeli-Ferizaj             1-1
Trepça-Drenica                 0-0
E diel
Trepça ‘89-Prishtina        3-1
E hënë
Hajvalia-Llamkos Kosova
 
Liga e Parë
E shtunë
Istogu-Ballkani                  1-0
Llapi-Vëllaznimi                 2-1
KEK-u-Flamurtari                4-2
Ulpiana-Kosova (P)            4-0
2 Korriku-Lepenci               3-0
R.Sadiku-Dukagjini            0-0
Deçani-Liria               0-2
Gjilani-Rilindja                   5-0
 
Liga e Dytë – Grupi A
E shtunë
Artakolli – Rahoveci        0-1
Luftetari- Liria M               5-0
Behari – Vicianumi           3-1
18 Korriku – Besa             4-1
Lugu i Baranit – Drini      4-1
Rilindja Kos. – Minatori   2-0
Opoja pushon,
 
Liga e Dytë – Grupi B
E diel
Kaolini – Kastrioti             2-0
Vitia – Beselidhja             2-1
Tefik Çanga – Ardhmeria     5-1
Vjosa – Rinia                         1 -3
Studenti – Bashkimi              4-1
Kamenica pushon,
 
Superliga – juniorët
Besa – Vëllaznimi 2-0
Gjilani – Prishtina             2-1
Drita  –  2 Korriku               4-2
Drenica – Feronikeli                        0-0
Llapi – Trepça 89                           1-0
Flamurtari – Fushë Kosova           2-1
Ramiz Sadiku – Kosova (V)           0-0
 
Liga e Parë juniorët
E diel
Liria- Hajvalia                      4-2
Prizrenspor – Bardhi            0-2
KEK-u – Ferizaj                      1-0
Trepça, Gjakova dhe Lepenci pushuan