gjyqtaretparaloje1Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Llapit, e cila zhvillohet, të martën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, do ta hapë javën e 13-të në Raiffeisen Superligë. Kjo sfidë do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova, derisa drejtësinë në këtë ballafaqim do ta ndajë Idriz Kelmendi.  Ndërkohë, katër duele tjera do të luhen të mërkurën, ku në transmetim të drejtpërdrejt vjen ndeshja në Prizren, ndërmjet Lirisë dhe Gjilanit, derisa kjo javë mbyllet me ndeshjen Drita-Feronikeli, që luhet të enjten, e cila po ashtu transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 13-të
E martë  03.11.2015
Trepça ‘89 – Llapi             (SSK ora 13.00)
I.Kelmendi. B.Selimaj. K.Bajrami.I Shuleta
 
E mërkurë 04.11.2015
Liria – Gjilani                    (SSK ora 13.00)
H.Hajdari. E.Baliqi. M.Berisha. L.Mustafa
 
Vushtrria –  Besa                      Ora 14.00
N.Rraci. E.Zeqiri. F.Abrashi. M.Bejtullahu
 
Drenica – Hajvalia                     Ora 14.00
G.Shala. A.Latifi. V.Kelmendi. M.Baliu
 
Prishtina – Istogu                      Ora 14.00
T.Maloku. B.Morina. B.Rama. I.Ceroviku
 
E enjte  05.11.2015
Drita – Feronikeli                 (SSK  Ora 13.00)
A.Tahiri. S.Berisha. F.Sekiraqa. B.Gashi
 
 
 
Liga e Parë: Java e 12-të – të gjitha takimet zhvillohen në orën 14.00
E mërkurë 04.11.2015
Trepça – Luftëtari    (ndeshja luhet në stadiumin ‘Riza Lushta’)
V.Kastrati. N. Hysenaj. A.Bucolli
 
Vëllaznimi – Behari
A.Shala. O.Krasniqi. E.Bicaj
 
KEK-u – Kosova (P)
Sh.Murtezi. B.Bunjaku. F.Jashari
 
Fushë Kosova – Ferizaj

  1. Batalli. J.Musolli. S.Haziri

 
Ballkani – Flamurtari    (ndeshja zhvillohet në Therandë)
L.Fejza. N.Bala. B.Haradinaj
 
2 Korriku – Rahoveci
D.Qaka. A. Jupolli. D.Muriqi
 
Ramiz Sadiku – Dukagjini
S.Isufi. R.Hyseni. G.Mehmeti
 
Vllaznia (P) – Vitia
K.Vula. B.Këpuska. A.Peshteri