pr-trep89
Tri ndeshjet e zhvilluara, të dielën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë kanë përfunduar pa fitues. Skuadra e Prishtinës ka arkëtuar një pikë në udhëtimin e vështirë në Mitrovicë, duke e mbyllur sfidën me Trepçën’89, me shifrat 2:2. Prishtinasit krijuan epërsi në pjesën e parë 2:1, me dy golat e Liridon Latifit, teksa për mitrovicasit shënoi Drilon Musaj. Megjithatë, për t’i barazuar shifrat u përkujdes zëvendësuesi, Emin Baliqi, me një gol të shkëlqyeshëm nga distanca. Në barazim, por vetëm me nga një gol të shënuar u mbyll edhe sfida në “Shahin Haxhiislami” në Pejë, ndërmjet Besës dhe Feronikelit. Pejanët kaluan në epërsi nga penalltia me golin e Mensur Durakut, por një pikë skuadrës kryesuese nga ky udhëtim ia ‘dhuroi’ Fidan Hasani, me një autogol në minutën e 84-t. Ndërkohë, fitues nuk pati as në Gjilan, në ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Trepçës, por këtu munguan edhe golat.
 
Rezultatet e ditës së diel
Raiffeisen Superliga : Java e 14 të, Ora 13.00

Besa – Feronikeli………………..…..1-1

Trepça 89 – Prishtina………………..2-2
Drita  – Trepça………………………..0-0
Liga e 1-rë
Dukagjini – Flamurtari……………….1-1
Lepenci – R-Sadiku …………………1-1
Liga e 2-të Grupi (A) – Java e 11-të,  Ora 13.00
Iliria – Drini…………………….……………5-3
Behari – Opoja…………………….………4-1
Minatori – Leshani…………………..……0-2
L.Baranit – Luftetari………………………1-1
Rilindja e Kosoves – Vicianumi………..2-2
Liga e 2-të  Grupi (B) Java e 11-të, Ora 13.00
Beslidhja – Kaolini…………………..….0-2
Vjosa – Ardhmenia……………………..6-0
Rinia – T.Çanga…………………..…….5-1
Superliga Junioret: Java e 14-të   Ora 11.00
Vëllaznimi – Llapi………………….4-2
Drenica – Ferizaj…………………..4-3