Statistika të javës së 4-t të edicionit 2013/14 në Raiffeisen Superligë..
Në marrëveshje me kompaninë televizive “Digitalb”, e cila e ka të drejtën ekskluzive të transmetimeve të ndeshjeve të Raiffeisen Superligës, është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të, ku edhe këtë javë do të transmetohet tri sfida në SuperSport Kosova. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Llamkos Kosovës, që do të zhvillohet, të premten, në orën 15:00.
Raiffeisen Superliga, java e 10-të:
E premte, 11.10.2013 nga ora 15.00

Drita – Llamkos Kosova                       SSK1
E shtunë, 12.10.2013 nga ora 15.00
Prishtina-Besa                                       SSK1
E diel, 13.10.2013 nga ora 15.00
Trepça ‘89 – Ferizaj                               SSK1
Hysi – Drenica
Feronikeli-Fushë Kosova
Hajvalia – Trepça