11 shtator, 2020 – Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave për Superligën dhe Ligën e Parë të juniorëve, si dhe Ligën e Kadetëve. Në bazë të shortit të tërhequr çiftet e javës së parë në secilën ligë janë si më poshtë:

Superliga Juniorët
Trepça – Liria

Gjilani – Besa

Ramiz Sadiku – Ballkani

Prishtina – Drenica

Drita – Trepça’89

KEK-u – 2 Korriku

Vëllaznimi – Vushtrria

Llapi – Ferizaj

Feronikeli – Flamurtari

 

Liga e Parë – Juniorët

GS Gjilani – Vjosa

Kosova VR – A&N

Istogu – Dukagjini

Gjakova – Podujeva

Rilindja – Roni 19

Malisheva – Ulpiana

Ardhmëria – Fushë Kosova

 

Liga e Kadetëve

2 Korriku – Prishtina

Llapi – Kurda

Ferizaj – Gjakova

Trepça’89 – Liria

Trepça – Ramiz Sadiku

Besëlidhja – KEK-u