23 gusht, 2021 – Sot është bërë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë, Superligën e juniorëve dhe Ligën e Parë të Juniorëve. Garat në këto liga do të nisin më 4 shtator.

Liga e dytë
Bashkimi-KEK-u
Minatori-Gjakova
Dardanët -Vjosa
Dushkaja-Rilindja
Lepenci -Dardania
Sharri- Behari
Shkëndija H. – Prizreni
Kosova VR – Vëllazëria

Superliga – Juniorët
Trepça – Ramiz Sadiku
A&N – Flamurtari
Besa – Drita
Ferizaj – 2 Korriku
Prishtina – Istogu
Gjilani – Trepça’89
Feronikeli – Roni 19
Ballkani – Llapi

Liga e Parë – Juniorët
Vushtrria – Fushë Kosova
Malisheva – GS Gjilani
Kosova VR – KEK-u
Ulpiana – Podujeva
Vëllaznimi – Besiana
Dukagjini – Drenica
Liria – Vjosa
Rilindja e lirë