13 gusht, 2019 – Sot në ambientet e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, si dhe për Superligën dhe Ligën e Parë të Juniorëve dhe Superligën e Kadetëve. Në bazë të numrave të tërhequr nga përfaqësuesit e klubeve në javën e parë të këtyre ligave më 31 gusht e 1 shtator, takohen:

Liga e Dytë
Gjakova – Rilindja
A&N – Minatori
Dardanët – Behari
Kika – Dardania
Fushë Kosova – Galaksia
Bashkimi – Rahoveci
Vëllazëria – Lepenci
Dukagjini – Sharri

Superliga e Juniorëve
Liria – Feronikeli
Llapi – Vëllaznimi
Ferizaj – Gjilani
Trepça’89 – Ballkani
Besa – KEK-u
Prishtina – 2 Korriku
Ramiz Sadiku – Flamurtari
Drenica – Trepça

Liga e Parë e Juniorëve
Vushtrria – Dinamo
A&N – Roni-19
Drita – Uv Malisheva
Ulpiana – Elita
Istogu – Gjakova
Rilindja – Fushë Kosova

Superliga e Kadetëve
Llapi – Ferizaj
Besëlidhja – Prishtina
Lushta – 2 Korriku
Kurda – KEK-u
Ramiz Sadiku – Trepça’89
Liria – Gjakova