28 korrik, 2022 – Sot në ambientet e FFK-së, në praninë e kryetarit të Komisionit të Garave për Ligën e Dytë dhe ligat e grupmoshave, Ardian Llumnica, administratorëve të ligave dhe përfaqësuesve të klubeve, është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, Superligën e Juniorëve dhe Ligën e Kadetëve. Kampionati në këto liga fillon më 27 gusht, derisa shorti për Ligën e Parë të juniorëve do të hidhet në një datë tjetër.

Liga e Dytë
Java e parë
Besa – KEK-u
Dardanët – Dinamo
Shkëndija – Kosova Vr
Australia – Rilindja
Fortuna 2020 – Vitia
Behari – Sharri
Lepenci – Gjakova
Prizreni – Dardania

Superliga – Juniorët
Java e parë
Gjilani – Ballkani
Vushtrria – Trepça
2 Korriku – Drita
Llapi – Ferizaj
Besa – Ramiz Sadiku
Trepça’89 – Prishtina
Drenica – Flamurtari
A&N – KEK-u

Liga e Kadetëve
Java e parë
Gjakova – Besa
Prishtina – Ferizaj
Trepça’89 – Ulpiana
Trepça – Ballkani
Ramiz Sadiku – Gjilani
A&N – 2 Korriku
Llapi – Drenica
Drita – Kurda