ffk-llogofin18 tetor, 2016 – Sot është bërë tërheqja e shortit për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës, ndeshjet e të cilës fazë do të zhvillohen të mërkurën e ardhshme, më 26 tetor në orën 14:00. Në këtë rreth marrin pjesë skuadrat e Ligës së Parë dhe ato të Ligës së Dytë.
 
Kupa e Kosovës – rrethi i dytë
E mërkurë, 26.10.2016, në orën 14.00
Leshani – Australia
Ballkani – Vushtrria
Besëlidhja – Lepenci
Opoja -Flamurtari
Tefik Çanga – Fushë Kosova
Istogu – Behari
Lugu i Baranit – Ramiz Sadiku
Bashkimi (K) –  Kika
Vëllaznimi – Vitia
Ulpiana – Kosova (P)
Ujvara e Malishevës – 2 Korriku
Deçani – KEK-u
Minatori – Dukagjini (K)
Besa Irzniq – Rahoveci
Vllaznia (P) – Dardana
Xërxa – Arbëria (Dobrajë)