8 dhjetor, 2017 – Në praninë e përfaqësuesve të klubeve dhe të Komisionit të Garave e zëvendëssekretarit të përgjithshëm, Arianit Ahmeti, sot, në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e katërt të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, ndeshjet e të cilit rreth do të zhvillohen më 12 e 13 shkurt, 2018. Përballja më interesante e këtij rrethi do të jetë ajo ndërmjet Trepçës’89 dhe Llapit.
Çiftet e rrethit të katërt
Ballkani – Gjilani
Trepça’89 – Llapi
Vëllaznimi – Rahoveci
Drenica – Arbëria
Vushtrria – Liria
Istogu – Drita
Prishtina – Kosova (P)