shortiSot në praninë e sekretarit të përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihu, Komisarit të Garave, Ismet Ahmeti, përfaqësuesit të Digitalbit, Adi Bejo,  administratorëve të FFK-së, Shefqet ThaçI e Agron Shosholli dhe shumicës së përfaqësuesëve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për Digitalb Kupën e Kosovës në futboll.
 
Digitalb Kupa e Kosovës – rrethi i parë
E mërkurë 14.10.2015  Ora 13.00
KEK-u – Feronikeli
Ferizaj – Fushë Kosova
Dukagjini -Trepça
Hajvalia – Vllaznia (P)
Rahoveci – Prishtina
Tefik Çanga – Besa
Ballkani – Drita
Vëllaznimi – Liria
Flamurtari – Trepça ‘89
Drenica -Behari
Bashkimi (K) – Llapi
Istogu – 2 Korriku
Luftëtari – Vushtrria
Vitia – Gjilani