7 nëntor, 2017 – Në lokalet e FFK-së sot është hedhur shorti për rrethin e tretë të Digitalb Kupës së Kosovës.  Duke i përshëndetur dhe uruar suksese përfaqësuesve të klubeve kryetari i Komisionit të Garave z. Ismet Ahmeti ka sqaruar klubet për mënyrën dhe lartësinë e pagesave për personat zyrtarë. Në rrethin e tretë  janë përfshirë të gjitha klubet e kualifikuara nga rrethi i dytë dhe tash në këtë rreth inkuadrohen edhe 12 klubet e vala Superligës së Kosovës.
 
Çiftet e rrethit të tretë
Kosova(P)- Kika
Vllaznia(P) – Llapi
Ramiz Sadiku – Vushtrria
Arbëria(D) – Ratkoci
Istogu – Vitia
Drita- Feronikeli
Ballkani – Trepça
Besa – Trepça 89
Ulpiana – Drenica
Flamurtari – Prishtina
Gjilani – Rinia
Vëllaznimi – Behari
Liria – KEK-u