15415966_1631514660485960_1807486565_n10 dhjetor, 2016 – Sot në zyret e Komisionit të Futsallit në Prishtinë u bë tërheqja e shortit për Kupën e Kosovës në futsall. Të pranishëm ishin 13 ekipe të Superligës dhe Ligës së Parë. Këto janë çiftet e 1/8 së finales, ndeshjet e të cilit rreth do të zhvillohen nga 22 deri më 25 dhjetor.
F.c Drenica           vs     F.c Peja
F.c Malisheva       vs     F.c BB Llapi
F.c Mitrovica        vs     F.c Prizreni
F.c Vjeshta            vs     F.c Prishtina
F.c Juniku              vs    F.c Liburni
F.c Fida com          vs    F.c Feniksi
F.c Albaniku          vs    F.c Perlepnica
F.c Varoshi             vs    F.c Besa