22 gusht, 2018 – Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës, sot, u bë tërheqja e shortit për skuadrat e Ligës së Dytë në të dy grupet, për Superligën U19, Ligën e Parë U19 dhe Superligën U17.

Në javën e parë të Grupit A, më 1-2 shtator, takohen

Dardanët – Vëllazëria
Lugu i Baranit – Dukagjini
Dardania – Uv Malisheva
Opoja – Ratkoci
Dejni – Deçani
Gjakova – Pashtriku
Behari – Drini i Bardhë
Rahoveci – Dushkaja
Ndërkaq, në javën e parë të Grupit B, më 1-2 shtator, takohen:
Kastrioti – Rinia
Rilindja – Sharri
Ardhmëria – Galaksia
Xerxa – Çeliku
Bashkimi KM – Minatori
Ulpiana – Bashkimi GJ
Vjosa – Kosova P
Dardana – Lepenci
Në javën e parë të Superligës U19, më 1-2 shtator, takohen:
Ramiz Sadiku – Flamurtari
Gjilani – Drenica
Vëllaznimi – Llapi
Besa – Ferizaj
Liria – Feronikeli
Vushtrria – Trepça’89
Prishtina – Lidhja e Prizrenit
2 Korriku – Fushë Kosova
Në javën e parë të Ligës së Parë U17,  më 8 dhe 9 shtator takohen:
Peja – Ulpiana
Gjakova – Lepenci
Rilindja – Drita
Ballkani – Dinamo
KEK-u – Trepça

Në javën e parë të Superligës U17,  më 8 dhe 9 shtator takohen:

Llapi – El Clasico
Liria – Feronikeli
Prishtina – Ramiz Sadiku
2 Korriku – Besëlidhja
Trepça’89 – Ferizaj
Arsenali – Kurda