5 dhjetor, 2022 – Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futsall. Kualifikimin në rrethin e ardhshëm e siguruan Vjosa, Trepça, Prishtina 01, Vushtrria, Malisheva dhe Liqeni. Ndeshjet e rrethit të dytë luhen më 11 dhe 12 shkurt, 2023.

Rezultatet
Kupa e Kosovës – rrethi i parë
Vjosa – Rahoveci 2019       3:2
BB Llapi – Trepça    2:4
Prishtina – Prishtina 01       0:5
Obiliqi – Vushtrria   4:9
Malisheva – Drenica 8:7
Jetoni – Liqeni        0:12