28 tetor, 2020 – Sot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës. Në këtë fazë kanë qenë të përfshira klubet nga Liga e Dytë dhe Liga e Tretë. Pas ndeshjeve të sotme kualifikimin në rrethin e dytë e siguruan: Sharri, Mati, Australia, Kosova VR dhe Prizreni.

Rezultatet e rrethit të parë

Sharri – Opoja 5:2
Lidhja e Prizrenit – Mati 1:1 (1:3-penallti)
Australia – Tefik Çanga 5:1
Kosova VR – Vjosa 1:0
Korenica – Prizreni 0:2