23 prill, 2019 – Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së dytë në garat e Kupës së Kosovës për kategorinë e veteranëve, në të cilat po shfaqen lojëra mjaft të mira dhe interesante. Vëllaznimi ka shënuar fitoren e dytë, derisa veteranët e Besës realizuan fitoren më bindëse të javës në duel me Prizrenin.

 

Xhiro 2
Grupi 1
Gjakova – Vëllaznimi 0:1
Besa – Prizreni 5:0

Tabela
1.Vëllaznimi         2        6
2.Besa                  2        3
3.Prizreni              2        3
4.Gjakova            2        0

Grupi 2
Ferizaj – Gjilani, u shty
Vjosa – Vitia        2:3

Tabela
1.Ferizaj     1        3
2.Gjilani     1        3
3.Vitia         2        3
4.Vjosa       2        0

Grupi 3
Llapi – KEK-u        3:0
Lipjani – Kosova (P)      1:1

Tabela
1.Kosova (P)         2        4
2.Llapi                  2        3
3.Lipjani               2        2
4.KEK-u                2        1

Grupi 4
Vushtrria – Mitrovica   1:3
2 Korriku – Drenica       2:5

Tabela
1.Mitrovica 2        6
2.Drenica    2        3
3.Vushtrria 2        3
4.2 Korriku 2        0