DSC_0145Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 17-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Gjilanit, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri, e cila transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova dhe do të gjykohet nga Besfort Kosumi. Ndërkohë, tri ndeshje do të luhen të shtunën, ku në transmetim televiziv do të jetë sfida ndërmjet Hajvalisë dhe Dritës, derisa të dielën zhvillohen dy ndeshjet e tjera, ku pa dyshim spikat sfida ndërmjet Besës dhe Feronikelit, që po ashtu transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova.
 
Raiffeisen Superliga:  Java 20-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.30
E premte: 11.03.2016 
Vushtrria – Gjilani                       SSK
B. Kosumi, D. Preniqi, A.Ejupi, I.Ceraviku

E shtunë: 12.03.2016
Hajavalia – Drita                         SSK
M. Baliu, J. Musolli, V. Kelmendi, G.Nuza
Llapi – Istogu
N. Rraci, F. Abrashi, R. Hyseni, A. Halilaj
Prishtina – Liria
F. Tahiri, I. Kabashi, K. Bajrami, H.Hajdari
E diel: 13.03.2016
Besa – Feronikeli                       SSK
B. Gashi, F. Berisha, E. Baliqi, L. Mustafa
Trepça-89 – Drenica
B. Jahmurataj, F. Sekiraqa, M. Berisha, M. Bejtullahu
Liga e Pare  Java e 17-te: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në Ora 13.30
E shtunë 12.03.2016
Trepça -Behari
I. Mehmeti, N. Bajrami, P.Burrniku
Fsuhë Kosova – Vllaznia (P)
S.Hajdari, N. Hysenaj, F. Kiqina
Rahoveci – Ferizaj
B. Batalli, H.Llalo, E.Kume
2 Korriku – Vitia
D. Qaka, H. Osmani, N. Bala
Ramiz Sadiku – Kosova (P)
Sh. Murtezi, B. Berisha, B. Jashari
Ballkani – Vëllaznimi
A. Shala, G. Hyseni, Q. Vata
E diel 13.03.2016
Dukagjini – KEK-u
K. Vula, A. Sadiku, B. Hyseni
Luftëtari – Flamurtari
S. Isufi, B. Haradinaj, H. Ademi